Osoby uzależnione od hazardu poszukiwane

Jeśli jest osobą doświadczającą problemu uzależnienia od hazardu  możesz pomóc w lepszym zrozumieniu tych problemów. 

Aktualnie chcemy porównać odkryte przez nas neuronalne mechanizmy nałogowych zachowań seksualnych z mechanizmami uzależnienia od hazardu oraz od alkoholu. Czy odkryte przez nas mechanizmy będą podobne do tych związanych z uzależnieniami?

To pytanie postanowiliśmy zadać w tym badaniu.

W związku z tym pytaniem prowadzimy rekrutację do badania z użyciem rezonansu magnetycznego. Poszukujemy pełnoletnich mężczyzn doświadczających problemu uzależnienia od hazardu

Badanie polega na wypełnieniu tej ankiety (około 20 minut) oraz wizycie w Pracowni Obrazowania Mózgu (2 godziny) w Warszawie. 

Co będziesz miał w zamian za udział w badaniu:

  • Biorąc udział w tym badaniu, pomożesz naukowcom zrozumieć, co dzieje się w mózgu osób, które uzależniają od substancji chemicznych lub od czynności jaką jest granie w gry hazardowe
  • otrzymasz wynagrodzenie w wysokości od 120 do 160 PLN (zależne od wykonania zadania w rezonansie)
  • otrzymasz bezpłatne badanie mózgu za pomocą rezonansu magnetycznego (w przypadku niepokojących wyników rezonansu poinformujemy Cię w ciągu 3 tygodni). 


Badanie jest całkowicie anonimowe, wszelkie dane wykorzystywane będą tylko do celów naukowych. W dowolnym momencie można przerwać udział w badaniu. 

W przypadku pytań prosimy o kontakt na e-mail: m_gola@psych.pan.pl.

 

Kolejne badania odbędą się:

29.09.2017 — 01.10.2017